Skip to content

RTO LT vadovaus Lukas Stakėla

Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociacija (RTO LT), vienijanti tris didžiausius mokslinių tyrimų institutus Lietuvoje – Fizinių ir technologijos mokslų centrą, Lietuvos agrarinių miškų mokslų centrą ir Lietuvos energetikos institutą – turės naują direktorių. Asociacijos vadovą Arminą Varanauską, ėjusį šias pareigas nuo 2020 m., keičia Lukas Stakėla.


Lukas Stakėla – mokslo ir inovacijų ekspertas, įgijęs magistro laipsnį Londono Imperatoriškajame koledže (angl. Imperial College London). Po studijų grįžo dirbti Lietuvoje kaip programos Kurk Lietuvai dalyvis, dvi rotacijas dirbo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje. Lukas šiuo metu yra fizikos mokslų doktorantas bei pastaruoju metu ėjo RTO LT analitiko pareiga.


„Moksliniai tyrimų institutai užima išskirtinę poziciją mokslo ir inovacijų ekosistemoje, deja, Lietuvoje ne visuomet tai sugebame įvertinti. Vienas iš mano tikslų, pasinaudojant sukaupta tarptautine patirtimi, atnešti daugiau pasaulyje pasiteisinusių sprendimų, kurie galėtų veikti ir Lietuvoje. Be to, mūsų nariai turi didelį potencialą tapti lyderiais, įgyvendinant žaliojo susitarimo prioritetus. Žinoma, tam reikia ir tikslinės valstybės pagalbos, bet tikiu, kad veikdami išvien rasime sprendimus, kurie prisidės prie Lietuvos gerovės“, – įžvalgomis dalinasi naujasis RTO LT vadovas L. Stakėla.

Pagrindinė asociacijos veiklos tematinė kryptis – Europos Sąjungos žaliasis kursas. Asociacija kuria tarpdisciplininę sinergiją, įgyvendindama jungtinius projektus, teikdama paslaugas privačiam ir viešajam sektoriui nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, komercializuodama savo pačių sukurtus produktus bei dalyvaudama mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų politikoje.

Asmuo kontaktams:
Lukas Stakėla
lukas@rtolithuania.com
+37068890379